Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzycy zapraszają na koncert „Gołdapś”

Muzykę hybrydową, inspirowaną muzyką tradycyjną oraz dziedzictwem kulturowym obszarów wiejskich dawnej Rzeczypospolitej, będzie można usłyszeć w Gołdapi podczas koncertu Projekt Arboretum „Gołdapś”.

Artystyczna inicjatywa Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej poświęcona jest w tym roku pieśni, kulturze i tradycji Mazur Garbatych.

W  tym roku skupiliśmy się na muzyce z pogranicza Mazur Garbatych i Suwalszczyzny, w kontekście wieloletniego dziedzictwa. Sięgniemy do dziedzictwa Jaćwingów i Prusów.

– wyjaśniał prezes fundacji i organizator koncertu Jacek Górski.

Twórcami Projektu Arboretum, który odbywa się w naszym regionie po raz 8. są Jacek Górski i pochodząca z Mazur, polsko-kanadyjska wokalistka i kompozytorka Ola Turkiewicz. Towarzyszyć jej  będzie zespół jazzowych i etnicznych muzyków sesyjnych w składzie: Paweł Iwaszkiewicz (flety etniczne), Paweł Jabłoński (akordeon, instrumenty klawiszowe), Wojciech Hartman (skrzypce), Krzysztof Kowalewski (gitary), Marcin Ritter (bas, kontrabas), Patrycja Betley (instrumenty perkusyjne) i Karol Domański – perkusja. Etniczno-bajkową narrację Projektu Arboretum poprowadzi aktor Kamil Pruban.

Oprócz koncertu w Domu Kultury w Gołdapi odbędą się także warsztaty tańców tradycyjnych i potańcówka. Wstęp na Projekt Arboretum oraz wydarzenia towarzyszące jest wolny. Radio Olsztyn jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Autor: M. Sadowska
Redakcja: Ł. Sadlak

Przeczytaj poprzedni wpis:
Koronaraport: stały poziom zakażeń w Polsce i regionie

Minionej doby badania potwierdziły 651 zakażeń koronawirusem, w tym 78 ponownych. Nie zmarł żaden pacjent z COVID-19 – poinformowano w niedzielę na stronach rządowych. Na Warmii...

Zamknij
RadioOlsztynTV