Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mróz skuje cały kraj. Najzimniejsza noc na Warmii i Mazurach

Noc z soboty na niedzielę będzie najprawdopodobniej najmroźniejszą nocą tej zimy. Prawie w całym kraju termometry pokażą wartości dwucyfrowe – powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Na Warmii i Mazurach będzie najzimniej. Temperatura w regionie spadnie do -20 stopni Celsjusza. W okolicach Suwałk i Białegostoku będzie około -17 stopni, na Mazowszu -15. W centrum kraju przeważnie od -16 do -17 stopni. Mogą się zdarzać takie sytuacje, że temperatura spadnie do -19 stopni, tak będzie np. w Kozienicach.

Na południu Polski utrzyma się mróz do -16 stopni Celsjusza, na zachodzie przeważnie do -7 do -11. Nad morzem od -7 do -5 stopni.

Noc mroźna, ale bez opadów. W całej zachodniej połowie, od pomorskiego, przez zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie i łódzkie będą tworzyły się mgły osadzające szadź i zamarzające.

W niedzielę w ciągu dnia będzie chłodno z temperaturami od -8 do -2 stopni Celsjusza.

Od poniedziałku na Warmii i Mazurach zacznie się odwilż.


Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za B. Gajlewska/PAP

Służby apelują, by w czasie mrozu zwracać uwagę na osoby bezdomne

Więcej w zima, mróz
Drogi krajowe i wojewódzkie przejezdne. Miejscami jest ślisko

Wszystkie drogi - krajowe i wojewódzkie - w woj. warmińsko-mazurskim są w piątek rano przejezdne, tyle, że na trasach wojewódzkich miejscami jest ślisko. Najzimniej, minus 13...

Zamknij
RadioOlsztynTV