Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MPJ w lekkiej atletyce Toruń 2017: Smosarski znów zdeklasował rywali

Sprinter Gwardii Szczytno – Dominik Smosarski po wywalczeniu złota na 100 m, tym razem zdeklasował rywali w kwalifikacjach biegu na dystansie dwa razy dłuższym. 18-latek jest jedną z gwiazd rozgrywanych w Toruniu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Juniorów.

 

Lekkoatleta ze Szczytna w eliminacjach uzyskał czas 21.47 sek., z olbrzymią przewagą nad drugim na mecie Michałem Czyżem (Orlęta Radom, 22.07 sek.). Jak mówi, koncentruje się już na Mistrzostwach Europy, ale jutro (niedziela, 9 lipca) będzie chciał sięgnąć po kolejny złoty krążek. Czy jednak zaatakuje rekord Polski U-20 (20.54 sek.)? To wie tylko on i jego trener.

Nie mogę zdradzić swojego planu na bieg finałowy. Mamy swoje ustalenia z trenerem i dopiero jutro będę mógł powiedzieć, jaka była strategia oraz czy przyniosła pożądany efekt.

– powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn Dominik Smosarski:

00:00 / 00:00

W niedzielnych finałach powalczą również m.in. dyskobolki z Warmii i Mazur: Izabela Mendyk (Sokół Węgorzewo) i Sylwia Zych (Warmia Lidzbark Warmiński) oraz skoczkowie wzwyż: Krzysztof Karkowski i Marcin Jankowski (obaj Warmia Lidzbark Warmiński).

M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekkoatletyka, Toruń, Gwardia Szczytno, Mistrzostwa Polski Juniorów
Konrad Bukowiecki i Karol Zalewski startują w drużynowych ME w Lille

We francuskim Lille trwają drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce - startują tam również zawodnicy z Warmii i Mazur - Konrad Bukowiecki i Karol Zalewski. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV