Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Możesz pomóc i ty. Trwa 24. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej

22. Wenta Dobroczynna (23 lutego 2020 r.). Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

W Olsztynie rozpoczyna się 24. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej na rzecz Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium”. Organizatorzy przygotowali loterię fantową, a na scenie wystąpi Stanisław Sojka.

Prowadzone przez to stowarzyszenie hospicjm jako jedyne w Polsce nie ma swojej siedziby. Jest prowadzone w pomieszczeniach wynajmowanych od szpitala miejskiego przy alei Wojska Polskiego. – Staramy się o pieniądze na budowę hospicjum przy ulicy Metalowej – mówi Teresa Kocbach, prezes Stowarzyszenia „Palium”.

Miejsca jest za mało i nie możemy tego poszerzyć ani rozwijać się. Powoli przestaje też nas stać, by płacić czynsz.

00:00 / 00:00

Wenta dobroczynna, podczas której będą zbierane pieniądze na budowę hospicjum, rozpoczyna się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie. Przygotowano loterię fantową, koncert Stanisława Sojki i licytacje. Swój dar na licytację przekazała m.in. Agata Kornhauser-Duda – jest to srebrna zawieszka z onyksem, wojewoda Artur Chojecki przekazał srebrne spinki, a starosta olsztyński ufundował przelot samolotem nad Świętą Warmią dla 3 osób.

Autor: A. Minkiewicz-Zaremba
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w aukcja, wenta dobroczynna
24. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej już w niedzielę. Zebrane pieniądze trafią do hospicjum

W najbliższą niedzielę w Olsztynie odbędzie się 24. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Beneficjentem tegorocznej zbiórki jest Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne "Palium". To jedyne hospicjum w...

Zamknij
RadioOlsztynTV