Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

24. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej już w niedzielę. Zebrane pieniądze trafią do hospicjum

W najbliższą niedzielę w Olsztynie odbędzie się 24. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Beneficjentem tegorocznej zbiórki jest Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium”.

To jedyne hospicjum w Polsce, które nie ma własnej siedziby. Jest prowadzone w pomieszczeniach wynajmowanych od szpitala miejskiego przy alei Wojska Polskiego.

– Staramy się o środki na budowę hospicjum przy ulicy Metalowej – mówi Teresa Kocbach, prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium”.

Właśnie dzisiaj uzyskałam weryfikację kosztorysu, który był robiony ponad pół roku temu i wynosi niespełna 20 mln zł. Tyle potrzebujemy na budowę nowej siedziby.

00:00 / 00:00

Wenta, podczas której będą zbierane pieniądze na ten cel,  zostanie zorganizowana w niedzielę w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie. – Będzie loteria fantowa, koncert Stanisława Sojki i licytacje – wymienia Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

Mamy wspaniałe dary od VIP-ów. Pani Agata Kornhauser-Duda przekazała srebrną zawieszkę z onyksem, mamy dary od wojewody, od marszałka, a także od starosty olsztyńskiego – dar niematerialny. Jest to przelot samolotem nad Świętą Warmią dla 3 osób.

00:00 / 00:00

Karty wstępu na wentę są dostępne w recepcji kurii, biurze podróży Cezar i siedzibie Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium”.

Autor: A. Minkiewicz-Zaremba
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zbiórka, aukcja, Akcja Katolicka, 24. Wenta Dobroczynna
Zbliża się Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej. Do wylicytowania m.in. lot samolotem nad Warmią

Tegoroczna Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej wesprze budowę olsztyńskiego hospicjum. Datki z licytacji i loterii fantowych będą przekazane Stowarzyszeniu Hospicyjnemu „Palium”. W tym roku datki...

Zamknij
RadioOlsztynTV