Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MOPS szuka rodzin zastępczych. Oferuje mieszkania

Dwa mieszkania przygotowane do prowadzenia rodziny zastępczej w Olsztynie czekają na chętnych. To forma zachęty do podjęcia decyzji o zaopiekowaniu się dziećmi, które z różnych przyczyn zostały odebrane z biologicznych rodzin.

Obecnie w stolicy regionu w zawieszeniu jest 12 postanowień sądu o umieszczeniu w pieczy 15 dzieci. Brakuje miejsc w placówkach opiekuńczych i działających na terenie miasta rodzinach zastępczych. MOPS prowadzi kampanię, która ma zachęcać kolejne osoby do podjęcia decyzji o zostaniu rodziną zastępczą, oferuje też mieszkania. – Odpowiadamy na obawy tych, którzy są chętni, ale nie mają warunków do prowadzenia takiej opieki – powiedziała Elżbieta Skaskiewicz, dyrektor MOPSu w Olsztynie.

Mamy dwa wyremontowane mieszkania. Są w nich takie warunki, które umożliwiają wzięcie pod opiekę 2-3 dzieci. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku będziemy je wyposażali w niezbędne meble. Jest możliwość, żeby rodzina, na czas pełnienia funkcji rodziny zastępczej, zamieszkała w takim mieszkaniu

– podkreśliła.

Olsztyński MOPS złożył też wniosek do urzędu marszałkowskiego na pozyskanie unijnych funduszy na wsparcie rodzicielstwa zastępczego i jego dalsze promowanie. Obecnie w stolicy województwa działają 162 rodziny zastępcze, a w pieczy umieszczonych jest 226 dzieci.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w MOPS, mieszkania
Dodatek osłonowy ma pomóc osobom w trudnej sytuacji finansowej

Wtorek 30 kwietnia to ostatni dzień, kiedy można złożyć wniosek o rządowy dodatek osłonowy. Ma on pomóc osobom w trudnej sytuacji finansowej w pokryciu kosztów energii....

Zamknij
RadioOlsztynTV