Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MOPR apeluje do żeglarzy o rozsądek, także po spłynięciu do portu

Ratownicy wodni apelują do żeglarzy na Wielkich Jeziorach Mazurskich o zachowanie rozsądku także po zakończeniu rejsu i po spłynięciu do portu. Ostatnio pomagali mężczyźnie, który rozbił głowę na pomoście.

Wcześniej wyjeżdżali do żeglarza, który postanowił wykąpać się w jeziorze i rozgrzany wskoczył do wody. Na szczęście była to strzeżona plaża i ratownicy szybko zadziałali – informuje Dariusz Luma z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku.

Rozgrzane ciało spowodowało, że mężczyzna został oszołomiony temperaturą. Mimo, że w wodzie są 22 stopnie. Pamiętajmy, że jest to o połowę mniej niż na powierzchni i nagłe wejście może nas oszołomić. Schładzajmy się, polewajmy tors, okolice serca i szyi i dopiero potem powoli i bezpiecznie się zanurzajmy.

00:00 / 00:00

Dziś warunki do żeglowania po Wielkich Jeziorach Mazurskich są dobre. Wiatr wieje z prędkością 2-3 stopni w skali Beauforta, ale w ciągu dnia synoptycy przewidują w regionie burze z porywistym wiatrem. Żeglarze muszą obserwować sygnalizatory pogodowe rozmieszczone na Wielkich Jeziorach.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chrpmy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratownicy, Wielkie Jeziora Mazurskie, żeglarze
Mnóstwo interwencji na Wielkich Jeziorach Mazurskich

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich w ostatnich dniach ratownicy mieli mnóstwo interwencji. Karetki wodne wyjeżdżały także nocą - informuje dyżurny MOPR w Giżycku Karol Dylewski. Nie było...

Zamknij
RadioOlsztynTV