Monika Czerniak musi się nauczyć… bić w wodzie

Czym różni się pływanie w zamkniętym basenie od pływania na wodach otwartych? Boleśnie przekonała się o tym Monika Czerniak.

Zawodniczka Kormorana Olsztyn, trenująca na co dzień we Francji, uczestniczyła w Pucharze Świata na Balatonie – na dystansie 10 kilometrów. Choć podczas zmagań w Polsce zajmuje wysokie lokaty – ostatnio wygrała maraton pływacki w Dąbrowie Górniczej – to na Węgrzech była 18.

Monika Czerniak była jednak zadowolona z osiągniętego rezultatu, choć nie ukrywała rozczarowania postawą rywalek.

00:00 / 00:00

Na Węgrzech rywalizowali także Joanna Zachoszcz i Krzysztof Pielowski. Zawodniczka AZS-u UWM Olsztyn była 20., a reprezentant Kormorana Olsztyn zajął 45. miejsce.

(kośk/łw)

Więcej w pływanie, Monika Czerniak
Olsztynianin z medalem Igrzysk Europejskich!

Setna sekundy zdecydowała o tym, że Karol Zbutowicz przywiezie z Baku brązowy medal Igrzysk Europejskich. 17-letni zawodnik Kormorana Olsztyn zajął trzecie miejsce w swej koronnej konkurencji...