Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Modernizacja jednego z parków w Elblągu na półmetku. W wakacje otwarcie stref wypoczynku i rekreacji

Park Dolinka przechodzi rewitalizację

Modernizowany Park Dolinka jest teraz placem budowy i nie można tam spacerować, wypuszczać psów czy opalać się – przypominają urzędnicy.

Część prac jest już wykonana, wszystko realizowane jest zgodnie z planem. Powstaje m.in. ponad 5 kilometrów ścieżek pieszo-rowerowych, place zabaw, park linowy, siłownie plenerowe, nowe oświetlenie i system monitoringu.

Mieszkańcy Elbląga przyznają, że czekali na to od dawna.

00:00 / 00:00

Jedną z największych zmian w Parku Dolinka będzie nowy amfiteatr. Stary został zdemontowany, bo jego stan techniczny nie pozwalał na organizowanie imprez. Dolinka obok Bażantarni jest jednym z najlepszych miejsc do wypoczynku w mieście.

Pierwsza część parku będzie gotowa w sierpniu. Czynne będą strefy do wypoczynku i rekreacji. Cała inwestycja ma być zakończona do października. Jej koszt to 13 milionów złotych, z czego 8 mln zł to dofinansowanie unijne.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Park, rewitalizacja, modernizacja, dolinka
Znalazły się pieniądze w olsztyńskim budżecie. Wspólnoty mieszkaniowe zrewitalizują swoje zabytki

Olsztyńscy radni jednogłośnie poparli uchwałę w sprawie dotacji na rewitalizację zabytków w mieście. Wsparcie trafi jedynie do wspólnot mieszkaniowych. Program dotowania rewitalizacji zabytków w Olsztynie wrócił...

Zamknij
RadioOlsztynTV