Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mocni w Wierze: Ślad Losu

Mocni w Wierze w PRO Studio Radia Olsztyn / fot. archiwum chóru

SzakuneC – Muzyczna Scena Warmii i Mazur.  Grzegorz Kasjaniuk zaprasza do studia gości  – mieszkańców regionu, którzy opowiadają o swojej twórczości i życiu. Prezentowana jest muzyka  od rocka po poezję śpiewaną. Emitowane są również koncerty zrealizowane w PRO Studio Radia Olsztyn.

Wywiad z Piotrem Serbintowiczem, dyrygentem chóru Mocni w Wierze. Tematem rozmowy jest wykonywana przez chór muzyczna Droga Krzyżowa Ślad Losu.

„Ślad losu” to współczesne oratorium prowadzące przez kolejne stacje drogi krzyżowej. Powstało na początku lat 80 w Wyższym Seminarium Duchownym o.o. Redemptorystów w Tuchowie koło Tarnowa. Jego autorami byli młodzi wówczas klerycy – Andrzej Wodka (słowa) oraz Wojciech Skroboszewski, Piotr Andrukiewicz i Krzysztof Dudek (muzyka). Jest to utwór wyjątkowy, bo choć powstał w ponurych latach stanu wojennego i miał odpowiadać na ówczesne potrzeby wspólnoty polskiego Kościoła, to jego uniwersalność przekroczyła barierę czasu. Słowa i muzyka tworzą wyjątkową przestrzeń modlitwy pozwalając uczestnikom na bliską obecność przy męce Jezusa. Stąd zapewne bierze się niezwykła popularność tego utworu.

„Ślad losu” wykonywany jest od lat w wielu polskich miastach, w tym także w Olsztynie. „Mocni w wierze” śpiewają ten utwór co rok, w okresie Wielkiego Postu.

Posłuchaj audycji:

autor i redakcja: G.Kasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mocni w wierze
Mocni w Wierze: kolędowanie a capella

SzakuneC – Muzyczna Scena Warmii i Mazur.  Grzegorz Kasjaniuk zaprasza do studia gości  – mieszkańców regionu, którzy opowiadają o swojej twórczości i życiu. Prezentowana jest muzyka ...

Zamknij
RadioOlsztynTV