Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mocni w Wierze: identyfikujemy się z mocnymi treściami Drogi Krzyżowej

W audycji spotkanie z Mocnymi w Wierze. Tomek Marek i Grzegorz Stankiewicz opowiadają o powstawaniu Drogi Krzyżowej „Ślad Losu”. W całości śpiewane nabożeństwo zostało napisane przez seminarzystów zakonu ojców redemptorystów w trudnej rzeczywistości lat osiemdziesiątych.

Bardzo mocno identyfikujemy się z mocnymi treściami, które przewijają się przez wszystkie rozważania stacji drogi krzyżowej. Trudno nawet nazwać je stacjami, bo nie mają klasycznych nazw i jest ich 15, a nie 14. Pomimo tego, że od powstania tekstu i muzyki minęło ponad 30 lat, jest to bardzo uniwersalne i naprawdę nam naprawdę bliskie.

– mówili członkowie Mocnych w Wierze na antenie Radia Olsztyn.

Ślad losu – to Droga Krzyżowa ojców redemptorystów, którą wykonali Mocni w Wierze i wydali w formacie CD. W Wielkim Poście oratorium słowno-muzyczne można było wysłuchać w wielu kościołach na terenie Warmii i Mazur, w tym także w kościele pod wezwaniem św. Anny  w najmniejszej olsztyńskiej parafii na Zielonej Górce w Olsztynie.  Śpiewane nabożeństwo zostało wyemitowane na antenie Radia Olsztyn 30.03.2018 r.

„Ślad losu” – śpiewana Droga Krzyżowa powstała na początku lat osiemdziesiątych w gronie kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego o.o. Redemptorystów w Tuchowie, koło Tarnowa. Po pierwsze w całości śpiewana, po drugie z 15 stacjami z autorskimi tytułami, po trzecie stworzona przez młodych i całkowicie opierająca się tak zwanemu duchowi czasu.Autorem słów do tekstów większości stacji jest redemptorysta o. Andrzej Wodka. Kompozytorem, o. Wojciech Skroboszewski. Przy tworzeniu XV stacji posłużono się tekstem Cyryllonasa, autora z IV wieku.

SzakuneC – Muzyczna Scena Warmii i Mazur.  Grzegorz Kasjaniuk zaprasza do studia gości  – mieszkańców regionu, którzy opowiadają o swojej twórczości i życiu. Prezentowana jest muzyka  od rocka po poezję śpiewaną. Emitowane są również koncerty zrealizowane w PRO Studio Radia Olsztyn.

Posłuchaj audycji SzakuneC Muzyczna Scena Warmii i Mazur

Redakcja: GKasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Droga Krzyżowa, Mocni w wierze, Grzegorz Stankiewicz, Tomasz Marek
Droga Krzyżowa śpiewana przez Mocnych w wierze o godz. 20.05

Ślad losu - to Droga Krzyżowa ojców redemptorystów, którą wykonali Mocni w wierze. W Wielkim Poście oratorium słowno-muzyczne można było wysłuchać w kościele pod wezwaniem św....

Zamknij
RadioOlsztynTV