Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mniej pożarów, więcej miejscowych zagrożeń. Elbląscy strażacy podsumowali miniony rok

Fot. A. Pastuszka

Odnotowali blisko 2 tysiące interwencji. Było mniej pożarów niż w 2018 roku, za to więcej miejscowych zagrożeń i fałszywych alarmów.

Oprócz codziennej służby elbląskich strażaków zajmuje też budowa nowej komendy. Inwestycja jest już po pierwszym etapie tworzenia. Nowy gmach strażnicy stanął przy ulicy Łęczyckiej.

Każdy rok naszej pracy ma swoją specyfikę. Miniony był spokojny, choć niełatwy z uwagi na liczbę interwencji, a było ich prawie 2 tysiące, z czego dużo zagrożeń miejscowych

– podkreśla komendant kapitan Łukasz Kochan.

Strażacy odnotowali o 100 pożarów mniej niż rok wcześniej. Odebrali za to 30 fałszywych alarmów. Strażaków cieszy coraz lepszy sprzęt jakim dysponują i perspektywa przeprowadzki do nowej siedziby. Nowa komenda kosztować będzie 25 milionów złotych. Teraz obiekt czeka drugi etap prac. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem strażnica może być gotowa pod koniec roku.

Elbląska Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej ma ponad 160 strażaków zawodowych, służą oni w jednostkach w Elblągu i Pasłęku.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

PSP w Elblągu

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, straż pożarna
„Wciąż znajdują się kierowcy lekceważący bezpieczeństwo innych”. Elbląska policja podsumowała miniony rok na drogach

Elbląska policja odebrała w ubiegłym roku prawa jazdy niemal trzystu kierowcom za nadmierną prędkość. Od początku tego roku już 24 osoby straciły uprawnienia, bo jechały za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV