Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spadła liczba zakażeń koronawirusem. Szpital w Elblągu rozważa luzowanie obostrzeń

Fot. FB Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elbląga rozważa luzowanie restrykcji epidemicznych związanych z działalnością oddziałów i przede wszystkim możliwością odwiedzin u chorych.

Jest to możliwe, bo spadła liczba zakażeń koronawirusem w Elblągu i regionie, a placówka przyjmuje pacjentów nie tylko w okolicznych powiatów, ale też z sąsiednich województw.

Przypomnijmy, surowe restrykcje obowiązują już od marca ubiegłego roku. Surowe restrykcje obowiązują już od marca ubiegłego roku. Wprowadzony wtedy zakaz odwiedzin i ograniczenie osób w poradniach specjalistycznych nie zdołały zapobiec zakażeniom personelu i pacjentów. Teraz, kiedy medycy są niemal w stu procentach zaszczepieni, sytuacja może ulec zmianie.

– Ale to wymaga ustaleń w każdym z oddziałów, pracujemy na tym luzowaniem, ale nie tak, że drzwi będą otwarte dla każdego kiedy zechce – tłumaczy dyrektor Elżbieta Gelert.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Jako pierwszy w lutym otworzył się oddział położniczy, gdzie powróciły porody rodzinne, ale niedokładnie w formie takiej jak przed pandemią. Jak zapowiada dyrektor Elżbieta Gelert, pierwszych zmian można spodziewać się w przyszłym tygodniu.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, szczepienia, obostrzenia, restrykcje
Na koronawirusa będzie można zaszczepić się w aptece

Oddziały Wojewódzkie NFZ przyjmują wnioski od aptek, które chcą przystąpić do Narodowego Programu Szczepień. Wsparcie farmaceutów zwiększy możliwości zaszczepienia Polaków i osiągnięcie odporności populacyjnej przeciwko COVID-19....

Zamknij
RadioOlsztynTV