Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzi znawcy Biblii nagrodzeni w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie

Fot. W-MUW w Olsztynie

Jan Kryczka ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Olsztynie i Piotr Mazurowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie – to laureaci finału archidiecezjalnego konkursu biblijnego. Konkurs odbył się po raz 9. Nagrodzeni uczniowie odebrali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie.

Zgłaszać mogły się dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych. Chętnych nie brakowało – mówi koordynatorka konkursu Agnieszka Bułak:

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Najpierw jest etap wstępny – katecheta lub nauczyciel zgłasza uczniów do konkursu. Odbywają się eliminacje szkolne. Następnie jest etap regionalny w archidiecezji warmińskiej, który odbył się w formie zdalnej. Do niego zakwalifikowało się prawie 300 uczniów.

00:00 / 00:00

Finał wojewódzki konkursu odbył się w połowie kwietnia. W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zajął Jan Kryczka ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Olsztynie, natomiast wśród starszych uczniów Piotr Mazurowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie.

Uczniowie odpowiadali z zagadnień dotyczących ewangelii według św Jana. Nie były to łatwe pytania – mówią Maria Ejsymont i Piotr Mazurowski.

Dla mnie bardzo trudne były cytaty, które trzeba było zapamiętać. Chodzę do kościoła, znam sens ewangelii, ale żeby uzupełnić cytat – to było trudne

– podkreślała Maria Ejsymont.

Często biorę udział w konkursach religijnych. To okazja do poznawania słowa Bożego i pogłębianiu się wiary

– zaznaczył Piotr Mazurowski.

Przed uczestnikami jeszcze finał wojewódzko-metropolitalny, który planowany jest na 12 czerwca w Rumi.

Fot. W-MUW w Olsztynie

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biblia, pismo święte
Dziś V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Rozpoczyna Tydzień Biblijny

Niedziela Biblijna i V Narodowe Czytanie Pisma Świętego  przypadają w Kościele katolickim w Polsce 18 kwietnia. Do lektury została wybrana Ewangelia św. Marka. Patronatem honorowym wydarzenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV