Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończył się Wojewódzko-Metropolitalny Konkurs Biblijny. Najlepsi uczniowie z nagrodami

Fot. K. Kantor

Uroczystym wręczeniem nagród laureatom zakończył się w Olsztynie Wojewódzko-Metropolitalny Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Uczestniczyli w nim uczniowie starszych klas szkół podstawowych.

Do szkolnych eliminacji przystąpiło ich ponad 380, a niespełna połowa przeszła do finału. Celem konkursu jest poznanie Pisma Świętego i zainteresowanie nim młodych ludzi – mówi metropolita warmiński abp Józef Górzyński, który objął nad nim honorowy patronat.

Wzbudzanie zainteresowania Pismem Świętym u tych najmłodszych, to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można zrobić u młodego człowieka. To przygotowanie na wejście w głębszy świat zachodniej kultury.

00:00 / 00:00

Wszyscy laureaci będą reprezentować Archidiecezję Warmińską w czwartym etapie konkursu, 13 maja w Rumi. Inicjatorem konkursu jest Akcja Katolicka.

Fot. K. Kantor

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, nagrody, szkoła podstawowa, laureaci, Akcja Katolicka, Biblia, pismo święte
Lingwistyka od pierwszej klasy podstawówki. Innowacja w jednej ze szkół w Iławie

W Iławie uruchomiona zostanie klasa lingwistyczna. Ma powstać od 1 września w Szkole Podstawowej nr 4. Dyrektor placówki Kazimierz Tyszkiewicz, powiedział Radiu Olsztyn, że dodatkowe elementy...

Zamknij
RadioOlsztynTV