Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Młodzi rolnicy będą mogli się ubiegać o bezzwrotną premię

Młodzi rolnicy w całej Polsce już 31 marca będą mogli się ubiegać o bezzwrotną premię w wysokości 150 tysięcy zł. Tego samego dnia rusza nabór wniosków o przyznanie 60 tysięcy zł bezzwrotnej pomocy na „Restrukturyzację małych gospodarstw”.

Oba nabory potrwają do 29 maja i są finansowane z budżetu PROW 2014-2020. O dofinansowanie mogą starać się młodzi rolnicy, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski przez najbliższe dwa miesiące – do 29 maja. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 5 tysięcy.

To już kolejny – 7. nabór wniosków w ramach operacji typu „Premie dla młodych rolników”. Wsparcie to jest zachętą dla młodego pokolenia do rozwijania rolniczego biznesu – nie tylko pozwala zachować opłacalność produkcji rolnej, ale przekłada się również na jej zwiększenie, stąd rosnąca popularność tego programu.

W pierwszym roku naboru w 2015 roku do ARiMR wpłynęło ponad 3 300 wniosków o przyznanie pomocy. Natomiast w 2020 r., mimo pandemii, zdecydowało się ubiegać o wsparcie ponad 5 tys. wnioskodawców.

Wsparcie mogą otrzymać osoby, które spełniają określone warunki. Premia musi w całości zostać przeznaczona na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Minimum 70% premii należy zainwestować w środki trwałe.

Wnioski będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR. Można je będzie składać drogą elektroniczną, osobiście lub przesłać pocztą.

Autor: B. Gajlewska za ARiMR
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nabór, rolnik, ARiMR
Do olsztyńskich przedszkoli można zapisać dziecko przez e-platformę. Rodzice mają czas do końca marca

Rozpoczął się elektroniczny nabór do olsztyńskich przedszkoli samorządowych oraz placówek wyłonionych w konkursie ofert. Rodzice mają czas na zgłaszanie dzieci do 29 marca. Do tegorocznej rekrutacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV