Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do olsztyńskich przedszkoli można zapisać dziecko przez e-platformę. Rodzice mają czas do końca marca

Rozpoczął się elektroniczny nabór do olsztyńskich przedszkoli samorządowych oraz placówek wyłonionych w konkursie ofert. Rodzice mają czas na zgłaszanie dzieci do 29 marca.

Do tegorocznej rekrutacji zgłosiło się 27 miejskich przedszkoli oraz 14 placówek niepublicznych, w których jest 1 385 wolnych miejsc. Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem miejskiej elektronicznej Platformy Usług Oświatowych.

Mając profil zaufany albo podpis kwalifikowany, rodzice mogą przejść przez cały proces bez wychodzenia z domu. W procesie rekrutacji pod uwagę brany jest szereg kryteriów: zatrudnienie rodziców, dochód na osobę czy kontynuacja przez rodzeństwo kandydata edukacji przedszkolnej w tej samej placówce lub uczestnictwo w rekrutacji do tego przedszkola.

Komisja rekrutacyjna zweryfikuje złożone wnioski, ogłosi listę zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów, potem rodzice będą mieć czas na pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola, a ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych znane będą 29 kwietnia.

We wszystkich przedszkolach prowadzonych przez samorząd oraz w tych z otwartych konkursów opiekę ma niemal 4 800 maluchów.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole
Bliższe Spotkania – 12.03.2021

Koronawirus - bądź bezpieczny, bociany oraz rekrutacja do szkół i przedszkoli to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski. Trwają...

Zamknij
RadioOlsztynTV