Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młoda plastyczka z Olsztyna w finale ogólnopolskiego konkursu

Fot. A. Puzdrowska

Weronika Preker z Liceum Plastycznego w Olsztynie zajęła pierwsze miejsce w trzynastym makroregionalnym przeglądzie z rysunku, malarstwa i rzeźby uczniów szkół plastycznych.

Podczas konkursu uczestnicy nie tylko prezentowali swoje prace z etapu szkolnego, ale także na miejscu wykonują pracę z rysunku, malarstwa lub rzeźby. Każdą szkołę reprezentowały trzy osoby. W rozmowie z Radiem Olsztyn laureatka konkursu przyznała, że nie spodziewała się takiego sukcesu.

 Starałam się nie nastawiać na nic, bo samo wyróżnienie ze szkoły było dla mnie czymś wielkim. Mam też wspaniałych nauczycieli. Sama praca z nimi była czystą przyjemnością i to, że jestem w tej trójce i mogę robić coś ponad.

Teraz przed Weroniką start w etapie ogólnopolskim. Zmierzy się z najlepszymi uczniami z pozostałych makroregionalnych przeglądów. To nie lada wyzwanie, ponieważ najcenniejsza nagrodą w konkursie jest zdobycie indeksu na wybraną Akademię Sztuk Pięknych.

Fot. A. Puzdrowska

Fot. A. Puzdrowska

Autor: A. Puzdrowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rzeźba, malarstwo, przegląd, rysunek
Iwona Bolińska-Walendzik

Iwona Bolińska-Walendzik - malarka, graficzka, mistrzyni batiku jest bohaterką audycji Warsztat Kulturalny. Artystka tworzy także grafikę warsztatową, witraże, akwarele i pastele. Zajmuje się sztuką użytkową: opracowuje...

Zamknij
RadioOlsztynTV