Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mleczarze z Warmii i Mazur podsumowali rok działalności. „Kondycja jest na dobrym poziomie, jednak odczuwamy wzrost kosztów produkcji”

Fot. Łukasz Węglewski

Około stu hodowców bydła mlecznego spotkało się w Olsztynie, żeby podsumować rok swojej działalności. Jest to też okazja do wyróżnienia najlepszych mleczarzy w województwie.

Branża mleczna w regionie trzyma się nieźle, ale nie brakuje też problemów. Podsumowując poprzedni rok, możemy mówić o wzroście produkcji mleka na Warmii i Mazurach – o około 5 procent. Jednocześnie mamy jednak do czynienia ze spadkiem liczb gospodarstw i koncentracją produkcji. Hodowcy krów uskarżają się na wzrost kosztów wytwarzania mleka i na brak rąk do pracy. W tej sprawie wystąpili do ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej z prośbą o przygotowanie ułatwień w zatrudnianiu pracowników sezonowych – chodzi tu głównie o pracowników z Ukrainy.

Podczas spotkania po raz pierwszy zostały wręczone Mleczne laury – to wyróżnienia dla najprężniej działających gospodarstw z Warmii i Mazur. Odebrali je Leszek Budniewski z powiatu iławskiego, Tadeusz Jaroszek z powiatu elbląskiego i Kombinat Rolny Szestno z powiatu mrągowskiego.

Spotkanie zorganizowała Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w mleko, krowa, produkcja, mleczarze, Leszek Budniewski, Tadeusz Jaroszek, Kombinat Rolny Szestno
„Mamy kota na punkcie mleka”. Ogólnopolska kampania dotarła do Olsztyna

Kampania "Mamy kota na punkcie mleka" to pomysł na propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, w tym picia krowiego mleka, jako źródła wapnia i witamin. Pijąc mleko dostarczamy...

Zamknij
RadioOlsztynTV