Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Pampuch: Będziemy rozmawiać ze wszystkimi, by stworzyć koalicję partii prodemokratycznych

Poseł Nowoczesnej Mirosław Pampuch. Fot. B. Świerkowska-Chromy

To nadwyrężenie zaufania – tak przejście części posłów Nowoczesnej do klubu Platformy Obywatelskiej nazwał goszczący w Porannych pytaniach poseł Mirosław Pampuch.

Biorąc pod uwagę przyszłe losy Koalicji Obywatelskiej z pewnością działania, które obserwowaliśmy w sejmie nadwyrężyły zaufanie pomiędzy koalicjantami. My jako Nowoczesna wiemy dokąd zmierzamy, naszym priorytetem jest to, aby w kolejnych wyborach były rządy prodemokratyczne. Jesteśmy otwarci na dalsze rozmowy w celu budowania wspólnej prodemokratycznej koalicji ze wszystkimi ugrupowaniami wyznającymi takie wartości jak: praworządność, Polska w Europie i sprawne państwo.

Poseł Nowoczesnej zaznaczył, że mimo trudnej sytuacji, jego partii udało się zachować klub poselski.

W naszym klubie znalazło się miejsce dla Jacka Protasiewicza z Unii Europejskich Demokratów, bliźniaczej formacji ideowo bardzo zbliżonej do Nowoczesnej. Myślę, że obecny klub Nowoczesnej w Sejmie będzie bardzo jednorodny i spójny zarówno programowo, jak i światopoglądowo.

Mirosław Pampuch nie wykluczył także powstania w najbliższym czasie w sejmie federacji Nowoczesnej z PSL-em i Unią Europejskich Demokratów.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Mirosławem Pampuchem

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, poseł, Platforma Obywatelska, koalicja, Mirosław Pampuch, nowoczesna
Znamy skład koalicji w olsztyńskiej Radzie Miasta

Porozumienie koalicyjne w olsztyńskiej Radzie Miasta podpisane. Piotr Grzymowicz i radni dwóch klubów zadeklarowali ścisłą współpracę na tę kadencję. Do koalicji należą Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz...

Zamknij
RadioOlsztynTV