Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Nicewicz: jeśli nic nas nie zaskoczy w połowie roku ruszy budowa obwodnicy Olsztyna

Mirosław Nicewicz – dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. Fot. Ł. Kowalczyk

O zastrzeżeniach Najwyższej Izby Kontroli wobec olsztyńskiego oddziału GDDKiA mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Mirosław Nicewicz, dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

Zdaniem NIK zdarzały się przypadki, że w przetargach uczestniczyli pracownicy, którzy byli powiązani rodzinnie z wybranymi wykonawcami. Ponadto Generalna Dyrekcja dopuszczała do łamania prawa pracy, gdyż zatrudnionym nie zapewniano ustawowego wypoczynku. Kontrolerzy NIK mieli również poważne zastrzeżenia związane z weryfikacją ofert złożonych w przetargach. W przygotowaniu siedmiu przetargów, a następnie w ich nadzorowaniu i rozliczaniu, uczestniczyli pracownicy Oddziału, którzy byli powiązani rodzinnie z wykonawcami zleconych usług.

Mirosław Nicewicz tłumaczył, że jeszcze zanim doszło do kontroli NIK, Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie sama zauważyła nieprawidłowości i błędy, i wyeliminowała je.

W Porannych Pytaniach Nicewicz przyznał, że wciąż nie wiadomo czy budowa południowej części obwodnicy Olsztyna rozpocznie się w tym roku. Dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA zaznaczył, że zdarzają się pewne nieprzewidziane sytuacje,  chociażby taka jak na obwodnicy Ostródy w ciągu dróg krajowych nr 7 i 16, które opóźniają rozpoczęcie robót. Jeśli jednak nic takiego się nie stanie jest duże prawdopodobieństwo, że w połowie roku rozpoczną się prace budowlane obwodnicy Olsztyna.

Budowa obwodnicy jest podzielona na dwie części: od węzła Kudypy do węzła Olsztyn Południe i ten odcinek będzie miał około 10 kilometrów, a druga część – od węzła Olsztyn Wschód do Olsztyn Południe, która będzie budowana jako droga S51. (wch/bsc)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Mirosławem Nicewiczem

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mirosław Nicewicz
Mirosław Nicewicz: obwodnica za 4 lata

Połowa 2017 roku jest realnym terminem na zakończenie budowy obwodnicy Olsztyna - mówił w Porannych Pytaniach RO dyrektor olsztyńskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Mirosław...

Zamknij
RadioOlsztynTV