Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Nicewicz: obwodnica za 4 lata

Mirosław Nicewicz, fot. Beata Świerkowska-Chromy

Połowa 2017 roku jest realnym terminem na zakończenie budowy obwodnicy Olsztyna – mówił w Porannych Pytaniach RO dyrektor olsztyńskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Mirosław Nicewicz.

Wczoraj (07.08) marszałek województwa, Jacek Protas potwierdził, że inwestycja znalazła się w rządowym załączniku nr 6 i żeby rozpocząć procedurę przetargową potrzebne jest jeszcze zatwierdzenie projektu uchwały przez Radę Ministrów.

Będzie to bowiem równoznaczne z tym, że Skarb Państwa przeznacza na to pieniądze. Jeśli dokument zostanie zatwierdzony, przygotowania do budowy ruszą jeszcze w tym roku

Dyrektor Nicewicz też potwierdził, że w zasadniczej części południowa obwodnica Olsztyna będzie miała taki układ, jak w gotowym już projekcie. Bedzie miała układ dwujezdniowy i bezkolizyjne skrzyżowania na wszystkich połączeniach do dróg krajowych i dróg wojewódzkich 598.

Przez najbliższe tygodnie będą jeszcze ustalane szczegóły, ale dyrektor Nicewicz nie przewiduje radykalnych zmian. Konieczne będzie natomiast staranne przeanalizowanie połączeń z miastem. 25-kilometrowa obwodnica Olsztyna ma zaczynać się w Kudypach na zachód od miasta, prowadzić przez Tomaszkowo na południu i zakończyć w Wójtowie po stronie wschodniej. Nadal jednak nierozwiązana zostaje jej północna część, bo gmina Dywity, przez którą miałaby przebiegać nie przygotowała na czas planu zagospodarowania przestrzennego.

Rozmowa Leszka Cimocha z Mirosławem Nicewiczem – posłuchaj

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, obwodnica, GDDKiA, Mirosław Nicewicz
Olsztyn jednak z obwodnicą?

Są pieniądze na budowę obwodnicy Olsztyna - twierdzi prezydent Piotr Grzymowicz. W 2013 roku mogą zostać uruchomione przetargi na obwodnice miast finansowane z perspektywy UE 2014-20...

Zamknij
RadioOlsztynTV