Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Ministerstwo Zdrowia: wydłużamy godziny pracy punktów poboru wymazu „drive thru”, chcemy rozładować kolejki


W tej chwili naszym celem jest rozładowanie wszelkich kolejek w punktach „drive thru”. Mamy ich ponad 460, będzie na pewno więcej, wydłużamy też godziny ich pracy – poinformował w środę rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W środę ministerstwo zaraportowało o 10 040 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem.

Jak podkreślił rzecznik MZ na konferencji prasowej, na czele zestawienia zachorowań wciąż są Mazowsze i Małopolska, a najwięcej zakażeń potwierdzonych zostało w dużych miastach. Podał, że ponad 500 było ich w Krakowie, prawie 500 w Warszawie, ponad 200 w Łodzi i blisko 200 w Toruniu.

To jest obraz tego, jak przebiega obecnie epidemia, tego, jak się zakażamy, a niestety zakażamy się w dużych miastach

– wskazywał Andrusiewicz.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że przy tym dużym wyniku potwierdzonych zakażeń, wykonanych zostało też blisko 60 tysięcy testów.

Rzecz istotna jest taka, że nasz system testowania ma dobową wydolność na poziomie około 77 tysięcy. Jeżeli będzie taka potrzeba, jeżeli będziemy się zbliżać do 70 tysięcy testów, to będziemy te możliwości zwiększać

– mówił.

W tej chwili naszym celem jest rozładowanie wszelkich kolejek w punktach „drive thru”. Mamy ich ponad 460, kolejne na pewno będą dochodzić. Wydłużamy godziny ich pracy

– poinformował Andrusiewicz. Dodał, że Narodowy Fundusz Zdrowia „już zaprezentował każdemu z punktów informacje o dodatkowej wycenie każdej godziny przedłużenia otwarcia”.

Przypomniał też, że zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu żołnierze będą wspomagać personel medyczny w tych punktach, by można było przekierować więcej personelu tam, gdzie jest potrzebny.

Coraz więcej osób jest kierowanych do mobilnych punktów poboru wymazu. Sprawdź, gdzie można się przebadać

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, COVID-19
Ognisko COVID-19 w ełckim DPS-ie „Tęczowy Dom”

74 zakażenia w Domu Pomocy Społecznej "Tęczowy Dom" dla dzieci prowadzonym przez zakonnice w Ełku - to największe teraz ognisko zakażeń koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim. -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV