Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ministerstwo podało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem

PAP/P.Piątkowski

Kolejna doba ze znacznym wzrostem nowych zakażeń koronawirusem w kraju i województwie warmińsko-mazurskim. Jak podał resort zdrowia, dziś odnotowano 2950 nowych zakażeń – tydzień temu było ich 1537. Najwięcej, bo aż 736, jest obecnie na Mazowszu. W ciągu minionej doby z powodu koronawirusa w kraju nie zmarła ani jedna osoba.

W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 65 zakażeń. Najwięcej nowych przypadków – 22 – odnotowano w Elblągu, 8 jest w Olsztynie, 7 w powiecie iławskim. W 6 powiatach regionu: mrągowskim, nidzickim, nowomiejskim, węgorzewskim, braniewskim i bartoszyckim dziś bez nowych zakażeń.

W szpitalach są 5 042 osoby z COVID-19, w tym 444 pacjentów podłączonych do respiratorów – podało Ministerstwo Zdrowia. Rok temu hospitalizowanych było 11,8 tys. osób, w tym 947 pod respiratorami.

Ministerstwo poinformowało, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 9 494 łóżka i 964 respiratory. Resort przekazał ponadto, że na kwarantannie przebywa 165 527 osób. Resort podał też, że wyzdrowiało dotąd 2 688 899 zakażonych.
Autor: L. Tekielski/PAP

Redakcja: Ł. Sadlak/AN

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ambulans, resort, COVID
Jak przekonać niedecydowanych do szczepień? Posłuchaj porannej rozmowy

- Obawiamy się wprowadzenia restrykcji – tak skomentowała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wzrost zachorowań na koronawirusa do ponad 2 tysięcy dziennie posłanka PO Anna Wojciechowska....

Zamknij
RadioOlsztynTV