Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak przekonać niedecydowanych do szczepień? Posłuchaj porannej rozmowy

Od lewej Wojciech Kossakowski (PiS), Anna Wojciechowska (Koalicja Europejska)

– Obawiamy się wprowadzenia restrykcji – tak skomentowała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wzrost zachorowań na koronawirusa do ponad 2 tysięcy dziennie posłanka PO Anna Wojciechowska. Podobnego zdania był poseł PiS Wojciech Kossakowski, który liczy na wzrost liczby szczepień wśród osób niezdecydowanych.

Posłanka PO na antenie Radia Olsztyn wyraziła nadzieję, że szczepienia powstrzymają czwartą falę w naszym regionie.

Nie jesteśmy w dużym stopniu zaszczepieni, myślę o województwie warmińsko-mazurskim. Byliśmy w pewnym momencie na początku „czarnej listy”. Teraz nasza sytuacja troszeczkę się poprawiła. Bardzo byśmy tego nie chcieli, bo wiadomo, że najbardziej odczują to przedsiębiorcy (…)

– mówiła Anna Wojciechowska.

Poseł PiS natomiast wyraził pogląd, że z czasem osoby nieprzekonane do szczepień zdecydują się je wykonać.

Może nie w 100 procentach, ale wierzę, że liczba osób zaszczepionych będzie rosła. Myślę, że wszyscy dziś widzimy, że pandemii nie pozbędziemy się tak szybko. Mamy czwartą falę, pewnie będzie piąta i szósta. Trzeba się do tego przyzwyczaić, że COVID-19 będzie z nami chyba już na co dzień

– podkreślił poseł PiS.

W dzisiejszym raporcie  Ministerstwa Zdrowia na temat liczby nowych zachorowań na koronawirusa w kraju pojawi się 2085 przypadków zakażeń. Porównując dane z poprzedniej środy to wzrost aż o 70 procent.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia, Wojciech Kossakowski, Anna Wojciechowska
Przybywa zakażeń koronawirusem. Mobilny punkt szczepień wznowił działalność

Mieszkańcy Ełku znowu mogą się szczepić w centrum miasta. Działalność wznowił mobilny punkt szczepień przy ul. Piłsudskiego w dawnej siedzibie straży pożarnej. Punkt przy Piłsudskiego zawiesił...

Zamknij
RadioOlsztynTV