Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister zdrowia o proteście lekarzy: Rozumiem tych młodych ludzi

Fot. A. Skrago

Rozumiem protestujących młodych ludzi, ale ich postulaty dotyczące zwiększenia finansowania służby zdrowia w dużej mierze zostały spełnione – stwierdził w Olsztynie Konstanty Radziwiłł.

Szef resortu zdrowia uczestniczył w otwarciu uniwersyteckiego Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Byli tam również młodzi lekarze i studenci ubrani w koszulki z napisem: „popieram protest rezydentów”.

Zdaniem ministra Konstantego Radziwiłła powody ich protestu są już nieaktualne.

Rozumiem tych młodych ludzi, którzy w młodzieńczym zapale chcą, żeby już, natychmiast to się zmieniło. Po raz pierwszy w historii Polski rząd zaplanował, że dalszy wzrost nakładów na ochronę zdrowia będzie gwarantowany ustawą.  Jeżeli policzymy dodatkowe pieniądze, które wpłyną do  systemu służby zdrowia w ciągu  10 lat z tytułu tej ustawy to sięgamy poziomu około pół biliona złotych.

Zmiany w finansowaniu służby zdrowia mają zapewnić stopniowy wzrost nakładów ostatecznie do 6 procent PKB – podkreślał minister zdrowia.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja:BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w protest, lekarze, Radziwiłł
Studenci medycyny będą ćwiczyć operacje na fantomach. W Olsztynie otwarto Centrum Symulacji Medycznej

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie uroczyście otwarto nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej. Do dyspozycji studentów są sale intensywnej terapii, SOR, blok operacyjny, sala porodowa oraz symulator...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV