Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Minister Mariusz Błaszczak w Giżycku. Obejrzyj wystąpienie

Do „zostania żołnierzem Rzeczypospolitej” zachęcał w Giżycku Minister Obrony Narodowej. Nad jeziorem Niegocin Mariusz Błaszczak spotkał się z uczestnikami akcji rekrutacyjno-promocyjnej.

Przypomnijmy, kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” ma na celu popularyzowanie służby wojskowej oraz zwiększenie liczebności armii.

Gorąco zachęcam, aby wstąpić do Wojska Polskiego. Jest to również szansa na podniesienie własnych umiejętności. Jest to służba satysfakcjonująca, o czym świadczy fakt, że 83% Polaków ufa żołnierzom WP.

– mówił w Giżycku szef resortu obrony Mariusz Błaszczak.

Według danych MON od 14 października 2018 r., czyli od dnia rozpoczęcia kampanii, złożono ponad 43 tysiące wniosków o powołanie do służby wojskowej.

Minister Błaszczak przekonywał też, że polska armia jest stale modernizowana.

Chcę podkreślić, że w zeszłym roku 65% zamówień kierowanych przez MON, trafiło do polskiego przemysłu zbrojeniowego. Tu mamy przykłady broni produkowanej przez polski przemysł zbrojeniowy. Nie dalej niż wczoraj podpisana została umowa z fabryką broni w Radomiu na kupienie kolejnych karabinów grot.

Z kolei Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie, pułkownik Tomasz Ciechacki, mówił z kolei o zarobkach żołnierzy.

Zarobki są bardzo godne. Młody człowiek na samym początku swojej kariery wojskowej, zostając szeregowym, zarabia ponad 4 tysiące złotych.

W tej chwili polska armia liczy około 140 tysięcy żołnierzy, MON chwali się, że to o 33 tys. więcej żołnierzy niż przed pięcioma laty. Ministerstwo chciałoby, żeby ta liczba wzrosła co najmniej do 150 tysięcy.

Akcja „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęła się w miniony poniedziałek. Mobilne punkty Wojska Polskiego będzie można spotkać jutro w Szczytnie. A w sierpniu w innych miastach województwa.

Radio Olsztyn przeprowadziło transmisję z tego wydarzenia.

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Giżycko. Fot. MON

Giżycko. Fot. MON

Giżycko. Fot. MON

Giżycko. Fot. MON

Redakcja: K. Ośko za gov.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze, Mariusz Błąszczak, video, MON
Prezydent Andrzej Duda w Szeligach na Mazurach. „Chcę doprowadzić do tego, żeby Polska była wszędzie jednakowo rozwinięta”

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Szeligi koło Ełku. Andrzej Duda podziękował ratownikom za ich ofiarną służbę. Przy okazji wyraził...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV