Miliony na inwestycje w gminie Dywity
Ponad 40 milionów złotych podolsztyńska gmina Dywity przeznaczy w przyszłym roku na inwestycje. Nowo wybrana wójt gminy Agnieszka Sakowska-Hrywniak podkreślała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn, że 60 proc. tej kwoty zostanie przeznaczonych na inwestycje drogowe.
– Infrastruktura drogowa jest bardzo ważna – mówiła wójt.
Mogę wymienić duże inwestycje, jak przebudowa odcinka ulicy Warmińskiej, Barczewskiego czy budowa drogi Różnowo – Dągi
– powiedziała Agnieszka Sakowska-Hrywniak.
Jak zapowiedziała, rozwijana ma być także komunikacja gminna. Kolejny temat audycji dotyczył budowy ośrodka zdrowia w Dywitach. Budowa centrum medycznego będzie kosztować gminę jeszcze ponad 4 mln zł. Jak podkreśliła Agnieszka Sakowska-Hrywniak, to ośrodek, w którym mieszkańcy będą mieli zapewnioną bogatą ofertę medyczną.
Będą tam gabinety nie tylko opieki rodzinnej, ale też lekarzy specjalistów czy rehabilitacji
– mówiła wójt.
Agnieszka Sakowska-Hrywniak została zaprzysiężona na stanowisko wójta dwa tygodnie temu. Wybór nowego wójta Dywit był konieczny po śmierci poprzedniego włodarza gminy Daniela Zadwornego.
Posłuchaj rozmowy Aleksandry Skrago
Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska










![Desant z łodzi i przeprawa Borsuków. Trwają ćwiczenia „Dzielny Dzik 26”. [GALERIA] Desant z łodzi i przeprawa Borsuków. Trwają ćwiczenia „Dzielny Dzik 26”. [GALERIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2Fdzik.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)















![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
