„Milion dla Elbląga”
Elbląskie organizacje pożytku publicznego wychodzą do mieszkańców z kampanią „Milion dla Elbląga”.
Podczas otwartego przed południem świątecznego jarmarku będą zachęcać do przekazywania 1% swojego podatku lokalnym organizacjom, a nie tylko tym ogólnopolskim.
Ta świąteczna autoprezentacja elbląskich organizacji jest pierwszym akcentem społecznej akcji – mówi Arkadiusz Jachimowicz, koordynator akcji „Milion Dla Elbląga”. – „Zapraszamy do Ratusza Staromiejskiego. Można porozmawiać i zastanowić się komu ten 1 procent przekazać”.
Podczas weekendowego jarmarku elbląskie organizacje pożytku publicznego przygotowały dla odwiedzających Stare Miasto sporo atrakcji, będzie też mini koncert kolęd w wykonaniu członków organizacji pozarządowych. Śpiewanie kolęd zaplanowane jest na koniec dnia o 19.00 na scenie na Starym Rynku.
Wcześniej, bo od 15.00. do 18.00. w Ratuszu Staromiejskim elbląskie organizacje pożytku publicznego czekają z informacjami o kampanii „Milion dla Elbląga”. Przypomnijmy, obecnie w Elblągu status organizacji pożytku publicznego posiada blisko 40 organizacji pozarządowych. (Mira Stankiewicz/as)























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



