Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mija 50 lat od święceń biskupich ks. prof. Juliana Wojtkowskiego. „Był wymagającym profesorem i odpowiedzialnym zwierzchnikiem”

Bp senior Julian Wojtkowski, fot. Ł. Czechyra/GN

Biskup senior archidiecezji warmińskiej ks. profesor Julian Wojtkowski świętuje dziś 50. rocznicę święceń biskupich. Z tej okazji, na zaproszenie kardynała Kazimierza Nycza w godzinach popołudniowych odprawi mszę w kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Jak przypomina biskup elbląski Jacek Jezierski, Julian Wojtkowski od początku studiów seminaryjnej wiązał swoje życie z Warmią. Tu pracował jako duszpasterz i naukowiec. Dlatego ten jubileusz jest tak ważny dla wszystkich, bo i jubilat jest wyjątkowy. Wszyscy starsi kapłani z diecezji warmińskiej, elbląskiej i częściowo ełckiej są jego wychowankami. Był wymagającym profesorem, a potem bardzo odpowiedzialnym zwierzchnikiem – wspomina biskup Jacek Jezierski.

00:00 / 00:00

Biskup senior Julian Wojtkowski ma już 92 lata. Cieszy się powszechnym szacunkiem i uznaniem. Wciąż jest spowiednikiem i spotyka się z wiernymi. Jest też laureatem wielu lokalnych nagród i tytułów. Jest Honorowym Obywatelem Lidzbarka Warmińskiego, dwa lata temu otrzymał od prezydenta Olsztyna statuetkę św. Jakuba za szczególne zasługi dla miasta.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wspomnienia, rocznica, Msza święta, święcenia biskupie, Julian Wojtkowski
„Momentalnie przyszła fala. Pływaliśmy i szukaliśmy rannych”. 12 lat temu przez Wielkie Jeziora Mazurskie przeszedł biały szkwał

12 lat temu przez Mazury przeszedł biały szkwał. Wiatr wiał z prędkością co najmniej 130 kilometrów na godzinę. Wywrócił ponad 40 łodzi i żaglówek. Biały szkwał...

Zamknij
RadioOlsztynTV