Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy wsi nie chcą chodnika. Wstrzymali prace przy jego budowie

Fot. A. Skrago

Mieszkańcy Nowego Kawkowa koło Jonkowa nie chcą chodnika we wsi. Drogowcy rozpoczęli prace, ale mieszkańcy je zastopowali. Dlaczego?

Jak wyjaśniła mieszkanka i radna sołectwa Nowe Kawkowo Monika Paśnik-Petrychenko, to kolejna inwestycja we wsi, która nie służy mieszkańcom. Wcześniej chodnik został wybudowany – jak mówią mieszkańcy – w polu, zamiast przy szkole, gdzie rzeczywiście jest potrzebny.

Teraz drogowcy chcą go przedłużać przy zabytkowym cmentarzu aż do skweru, który powstał dzięki pracy mieszkańców. Teren ten zostałby zniszczony, a chodnik w tym miejscu nie ma – zdaniem protestujących – większego sensu.

Inwestycja we wsi miała być przeprowadzona do końca kwietnia, ale mieszkańcy twierdzą, że nikt z nimi nie konsultował lokalizacji chodnika i nie zgadzają się na zniszczenie skweru.

Prosiliśmy gminę Jonkowo o komentarz w tej sprawie, ale bezskutecznie. Spotkanie z inwestorem i wykonawcami chodnika zaplanowano w przyszłym tygodniu.

Posłuchaj wypowiedzi

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w protest, spór, chodnik, mieszkańcy
Rolnicy przywieźli „prezenty” pod biura poselskie

Rolnicy ponownie protestowali. Tym razem zdecydowali się na zmianę strategii - zamiast blokować drogi, wyrażali swoje niezadowolenie przed biurami posłów, którzy popierali Zielony Ład. Rolnicy uważają,...

Zamknij
RadioOlsztynTV