Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Mieszkańcy Pisza mają kłopoty z dojazdem do Białegostoku

Fot. pixabay

Nie ma bezpośredniego połączenia z Białymstokiem. Remont torów wymusza korzystanie z komunikacji zastępczej i przesiadki, a jedyny przewoźnik autobusowy zlikwidował połączenie.

Prywatny przewoźnik, który od lat zapewniał mieszkańcom Pisza bezpośredni dojazd autobusem do Białegostoku zlikwidował połączenie. Z przejazdów na całej trasie korzystało kilkanaście osób dziennie, a w Piszu wsiadało zaledwie 2-3 pasażerów. Nieopłacalne stają się również inne połączenia i firma ma w planach likwidację kursów do Suwałk.

Samorząd nie chce korzystać z rządowego programu przywracania połączeń, bo obawia się zbyt wysokich kosztów utrzymania nierentownych kursów. Sytuacja poprawi się po zakończeniu remontów torów pomiędzy Ełkiem i Piszem. Będzie można wówczas bez przesiadek dojechać do Białegostoku pociągiem.

Autor: M.Zbrożek
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pisz, połączenie, Białystok
Lekcja historii w ratuszu. Pisz przygotował wystawę o Policji Państwowej

100 lat temu została powołana Policja Państwowa. Z tej okazji burmistrz Pisza i komendant powiatowy piskiej policji zorganizowali okolicznościową wystawę "Policja Państwowa 1919-1939". O losach policji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV