Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Olecka przerażeni wizją inwestora z Podlasia. W mieście ma powstać żwirowania. Posłuchaj audycji Śliska sprawa

Fot. Wojciech Chromy

W audycji Śliska sprawa problemy mieszkańców Olecka, którzy boją się planów inwestora z Podlasia. Chodzi o żwirownię, która ma powstać przy ulicy Leśnej. To ewenement na skalę kraju – dotychczas podobne inwestycje realizowano poza granicami miast.

Ludzie protestują, część radnych mówi o nadmiernej przychylności burmistrza dla inwestora. Twierdzą, że zostali wprowadzeni w błąd, a nawet oszukani. Burmistrz odpowiada, że ma związane ręce. W tle jest zmiana przepisów prawa górniczego, która obliguje samorządy do ujawniania złóż. Dla włodarza Olecka jest to jednoznaczne z wydaniem zgody na prowadzenie działalności. Dla zaniepokojonych mieszkańców natomiast katastrofa, bo Olecko jest bogate w złoża i w niedługim czasie całe może być jedną wielką żwirownią.

Czy sprawa jest przesądzona? W programie głosy mieszkańców, władz miasta, inwestora i ekspertów, którzy odnieśli się do sytuacji Olecka.

Posłuchaj audycji Śliska sprawa

00:00 / 00:00

Fot. Wojciech Chromy

Fot. Wojciech Chromy

Fot. Wojciech Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burmistrz, żwirownia, OLecko, Śliska Sprawa
Pociągi wrócą do Olecka. PKP zapowiada modernizację linii kolejowej i remont tamtejszego dworca

Na przyjazd lokomotywy trzeba będzie poczekać kilka lat, ale Polskie Koleje Państwowe zapowiedziały modernizację linii kolejowej z Ełku. Niewykluczone, że dzięki tej inwestycji pociągi powrócą też...

Zamknij
RadioOlsztynTV