Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Missan vs. Rafał Traks. O koalicji rządzącej Elblągiem, zabezpieczeniu mieszkańców w ciepło i strajku tramwajarzy

Michał Missan i Rafał Traks w elbląskim studiu Radia Olsztyn

Gośćmi Porannych pytań byli nominowany na wiceprezydenta Elbląga Michał Missan i elbląski radny PiS Rafał Traks.

Rozmowy trwały od ponad roku – tak o swojej nominacji na wiceprezydenta Elbląga mówił Michał Missan. Już po wyborach samorządowych rozpoczęły się dyskusje o tym, jak powinna współpracować koalicja.

Wydaje mi się, że jest to naturalne, że jako kandydat na prezydenta zostałem desygnowany przez Koalicję Obywatelską do pełnienia funkcji wiceprezydenta. Nie uprzedzajmy faktów. Jeszcze nie jestem powołany. Jak to się stanie to będzie konferencja prasowa. Przekażę wówczas informację o zakresie moich obowiązków.

Jest to konsumowanie owoców – tak o nominacji Michała Missana mówi elbląski radny klubu Prawa i Sprawiedliwości Rafał Traks.

Już od roku w Elblągu funkcjonuje koalicja prezydenta Witolda Wróblewskiego razem z Koalicją Obywatelską i Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Dziś przechodzimy do bardziej odpowiedzialnego podejścia Koalicji Obywatelskiej, która bierze na siebie pełną odpowiedzialność władzy wykonawczej, czyli wszystkich decyzji, które będą podejmowane w najbliższym czasie.

Władze Elbląga stoją teraz przed dwoma dużymi problemami. Muszą zdecydować jak ogrzać miasto i jak zakończyć trwający do 17 lutego strajk tramwajarzy.

Trochę się dziwie, że kolega radny jest zaangażowany w spór EPEC-u z Energą Kogeneracją – powiedział Michał Missan. Były radny Koalicji Obywatelskiej zarzucił radnemu PiS Rafałowi Traksowi, że jest zatrudniony w firmie, która wycofała się z ogrzewania Elbląga.

Trochę się dziwię, że kolega radny jest tak zaangażowany, bo tajemnicą poliszynela jest, że jest zatrudniony w Enerdze. Ja na jego miejscu zachowywałbym dużo większą powściągliwość przy komentowaniu tematu.

Radny PiS Rafał Traks odpierał zarzuty twierdząc, że nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez władze spółki.

To prawda, że jestem kierownikiem i zastępcą dyrektora w Energa Kogeneracja. Ostateczne decyzje podejmuje zarząd. Nie mam bezpośredniego wpływu na tę decyzję.

Spółka Energa Kogeneracja wypowiedziała umowę na dostarczanie ciepła Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej ze względy na wygaszenie tzw. kotłów węglowych. W czasie ostatniej sesji Rady Miasta obie firmy przedstawiły radnym koncepcje zażegnania kryzysu. Rada Miasta ma w ciągu miesiąca podjąć decyzję, którą propozycję wybrać.

Posłuchaj Porannych pytań 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Rada Miasta, urząd miasta, Rafał Traks
Przełom w rozmowach dotyczących zaopatrzenia Elbląga w ciepło. Do wyboru są dwie kosztowne koncepcje

Elbląscy radni mają do wyboru dwie koncepcje nowego zaopatrzenia miasta w ciepło. Sprawa jest pilna, bo Energa Kogeneracja musi w czerwcu wygasić kotły na węgiel. Państwowa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV