Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Missan przekonuje: W Elblągu trzeba postawić na sport

Widok na Elbląg, fot. UM Elbląg

Panorama Elbląga. Fot. UM Elbląg

Elbląg sportem stoi – podkreślał kandydat PO na fotel prezydenta Elbląga Michał Missan. Ale żeby były wyniki sportowe na wysokim poziomie, to społeczeństwo musi być zdrowe. Trzeba postawić jak największy nacisk na rekreację. A zaczynać trzeba już od podstaw, na lekcjach wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

Dlatego trzeba stworzyć nauczycielom WF-u jak najlepsze warunki pracy – przekonywał doradca Michała Missana Bogusław Tołwiński, znany elbląski pedagog, trener i propagator zdrowych form spędzania czasu. Sale gimnastyczne są małe, jednocześnie ćwiczy często po trzy klasy, co uniemożliwia prowadzenie atrakcyjnych zajęć. Bogusław Tołwiński postulował też przywrócenie szkolnych SKS-ów.

00:00 / 00:00

Michał Missan odniósł się do nieudanych zabiegów władz Elbląga o dofinansowanie rewitalizacji Basenu Miejskiego. Zaproponował alternatywne rozwiązanie – spiętrzenie wody na rzece Kumieli w Parku Dolinka i stworzenie tam niedużej plaży z możliwością kąpieli. Podkreślił, że jest to jego autorski pomysł, ale jeśli nie wygra wyścigu o prezydenturę Elbląga, to pomysł może zrealizować inny zwycięzca.

00:00 / 00:00

Kandydat na prezydenta podkreślił jednak, że projekt rewitalizacji Basenu Miejskiego jest nadal aktualny, ale opowiedział się za przywróceniem temu obiektowi jego poprzedniego wyglądu i funkcji głównego kąpieliska miejskiego w Elblągu.

Przypomnijmy – Basen Miejski w Elblągu został zamknięty w 2012 roku. Był jednym z największych odkrytych basenów kąpielowych w Europie i na świecie. Powierzchnia lustra wody wynosiła blisko 3,5 hektara.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, PO, Michał Missan, Koalicja Obywatelska, Bogusław Tołwiński
Olsztyńscy radni zgodni – miasto potrzebuje nowych obiektów sportowych. Wiele zależy jednak od źródeł finansowania

Gośćmi audycji Poranne pytania byli politycy z Olsztyna - Robert Szewczyk (Platforma Obywatelska) i Jarosław Babalski (Prawo i Sprawiedliwość). Razem z Markiem Lewińskim rozmawiali o wczorajszej...

Zamknij
RadioOlsztynTV