Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miała być wizytówką miasta, a od 13 lat straszy. Co dalej z jedną z głównych ulic w mieście?

Bisztynek – centrum miasta. Fot. Ł. Węglewski

– Powinna być wizytówką miasta, a od 2008 roku czeka na remont – tak o ulicy Krasickiego w Bisztynku, będącej odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 594, zgodnie mówią mieszkańcy. Władze miasta odpowiadają. 

Jak przyznaje burmistrz Bisztynka Marek Dominiak, miasto chce współfinansować inwestycję modernizacji tej ulicy.

W piśmie z listopada 2018 roku złożyłem propozycję współpracy, a więc partycypowania w kosztach tej modernizacji. Ludzie chcą, żeby tą ulicę zrobić.

00:00 / 00:00

Interpelację do marszałka województwa warmińsko-mazurskiego w tej sprawie złożył radny wojewódzki Marcin Kazimierczuk, który podkreśla, że ulica Krasickiego w Bisztynku jest ważnym szlakiem komunikacyjnym w tej części regionu.

Znajduje się na szlaku turystycznym, łączącym Bisztynek z Reszlem i Bartoszycami. Ulicy Krasickiego, liczącej zaledwie 297 metrów, od 2008 roku marszałek województwa nie chce  wyremontować albo nie ma środków, a to właśnie marszałek odpowiada za tę drogę

– mówi Marcin Kazimierczuk.

00:00 / 00:00

W odpowiedzi na interpelację marszałek Gustaw Marek Brzezin poinformował, że „nie można wyremontować tego odcinka drogi ze środków bieżących”.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

Nasi słuchacze zdecydowali, które drogi w regionie są najgorsze. Odcinek w gminie Korsze na czele listy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, Bisztynek, ulica, marszałek województwa, radny wojewódzki
Zmieni się nabrzeże jeziora Niegocin w Giżycku

Zmienia się nabrzeże Niegocina w Giżycku od dawnej Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych do portu. Swój wygląd zmieni również  molo. W miejscu rozebranego budynku bazy sportów wodnych...

Zamknij
RadioOlsztynTV