Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mężczyzna, który zabił żonę i ranił córkę złożył apelację. W kwietniu 61-latek z Drewnowa został skazany na dożywotnie więzienie

W lipcu 2015 w Drewnowie koło Fromborka, pijany Jan M., podczas kolejnej awantury domowej, zadał żonie kilka ciosów nożem. 57-letnia kobieta zginęła na miejscu.

Córkę, która chciała pomóc matce i osłonić ją własnym ciałem mężczyzna zranił nożem w plecy. Cios uszkodził rdzeń kręgowy. Poważnie ranną 20-latkę zabrano do szpitala. W tej chwili młoda kobieta porusza się na wózku inwalidzkim.

W kwietniu proces zabójcy zakończył się przed elbląskim sądem okręgowym. Jana M. skazano na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Ojciec ma też zapłacić 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia córce.

Adwokat zabójcy informował wówczas, że nie będzie odwoływał się tego wyroku. Tymczasem – jak informuje Portal Braniewo – dziś wiadomo, że do sądu w Gdańsku wpłynęła apelacja i sprawa ma być rozpoznana 18 sierpnia.

O sprawie informowaliśmy w kwietniu:
Jest wyrok w głośnej sprawie mężczyzny, który zabił żonę i ranił córkę

Córka mężczyzny do dziś porusza się na wózku. Fot. TVP Olsztyn

Autor: WChromy
Redakcja:BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w apelacja, morderstwo, zabójca, Drewnomow, 61-latek
Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Rosjanina podejrzanego o zabójstwo mieszkanki Dobrego Miasta

Decyzję o tymczasowym aresztowaniu Rosjanina wydał Sąd Rejonowy w Olsztynie. 30-letniego Rosjanina zatrzymano na przejściu w Gronowie w chwili, gdy chciał opuścić terytorium Polski. 30-letni mieszkaniec...

Zamknij
RadioOlsztynTV