Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem na Warmii i Mazurach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami. W nocy temperatura spadnie poniżej zera niemal w całym kraju.

Ostrzeżenia będą obowiązywały do rana – mówi synoptyk z IMiGW Małgorzata Tomczuk. Wydano je dla województw: mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

W nocy, na południu kraju, zanikające opady śniegu. Miejscami będą tworzyć się mgły, nad ranem na południu mogą ograniczać widzialność nawet do 200 metrów.

Małgorzata Tomczuk zapowiada, że noc będzie chłodna. Temperatura na przeważającym obszarze od minus 4 stopni do minus 1 stopnia, na wschodzie do zera. Chłodniej będzie na południu kraju, gdzie słupki na termometrach pokażą od minus 4 stopni do minus 7 stopni, a w rejonach podgórskich Karpat możliwe spadki temperatury do minus 12 stopnia.

Nad morzem – chwilami będzie wiał porywisty wiatr. Poza tym będzie słaby i umiarkowany.
Redakcja: BSChromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, ślisko
Kończy się świąteczna akcja drogówki. W ciągu weekendu zatrzymała 36 pijanych kierowców

Od piątku do dzisiejszego wieczora na drogach regionu doszło do 23 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 27 zostało rannych. Policjanci podsumowują świąteczny weekend na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV