Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Meteorolodzy ostrzegają przed mgłą, oblodzeniem dróg i gołoledzią

Synoptycy przestrzegają przed gołoledzią

Przed oblodzeniem dróg i marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź ostrzega od rana Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Oprócz Warmii i Mazur ostrzeżenie dotyczy mieszkańców województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gołoledzią wydano dla Mazowsza, Podlasia oraz dla Warmii i Mazur. Przed oblodzeniem meteorolodzy ostrzegają z kolei podróżujących drogami województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskim.

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na sieci dróg krajowych pracuje 251 pojazdów do zimowego utrzymania. W niektórych regionach jazdę może utrudniać oblodzenie na drogach, deszcz lub mżawka. Opady deszczu lub mżawki występują między innymi w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie – jak ostrzega GDDKiA – jest szczególnie ślisko na trasach krajowych numer 16, 58 i 63.

Deszcz i mżawka występują też w województwach: kujawsko-pomorskim, śląskim, opolskim, wielkopolskim i mazowieckim. W komunikacie GDDKiA czytamy, że na Warmii, Mazurach i Podlasiu początkowo wystąpią słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ślisko, Warmia i Mazury, deszcz, gołoledź
Śnieg na drogach i chodnikach. Obfite opady spowodowały liczne utrudnienia na drogach regionu

W wielu miejscach Warmii i Mazur występują utrudnienia na drogach. Jest bardzo ślisko, a na uliczkach osiedlowych samochody mają problemy z wyjechaniem z parkingów. Kierowcy powinni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV