DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Meble Wójcik przerwały złą passę i wygrały z Samborem Tczew

Po dwóch wyjazdowych, wyraźnie przegranych meczach z Warmią Energą Olsztyn i Sokołem Kościerzyna, nastroje w I ligowych Meblach Wójcik Elbląg nie były najlepsze. Okazją do poprawy nastrojów był mecz z sąsiadem z końca tabeli Samborem Tczew.

Elbląscy szczypiorniści wyszli na boisko bardzo skoncentrowani i dało to piorunujący efekt – w 10 minucie prowadzili już 7:1. Grali uważnie w obronie, skutecznie w ataku. Na przerwę Meble schodziły prowadząc 17:7.

Trener Czapla w 2. połowie zaczął rotować składem i ostatecznie elblążanie wygrali 30:22. 7 bramek zdobył najbardziej doświadczony w zespole, obrotowy Marek Boneczko. Świetne zawody rozegrał, szczególnie w pierwszej połowie bramkarz Sebastian Ram. Trener Grzegorz Czapla po meczu przyznał, że zwycięstwo to w dużej mierze zasługa właśnie bramkarza, ale także wyraźnej poprawy skuteczności.

Nasz drugi reprezentant na parkietach I ligi piłkarzy ręcznych – Warmia Energa Olsztyn – przegrał w Ciechanowie z Jurandem 19:22.

00:00 / 00:00

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Podbielska

Więcej w Meble Wójcik Elbląg
Udana inauguracja ligi w wykonaniu Warmii Energii Olsztyn

Piłkarze ręczni Warmii Energii Olsztyn pokonali w pierwszym meczu I ligi piłkarzy ręcznych Meble Wójcik Elbląg 32:24. Olsztynianie od początku spotkania mieli przewagę, którą w ostatnich...