Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmię Energa Olsztyn cieszą zmiany, które czekają pierwszą ligę

Fot. A.Dembińska

Rozgrywki I ligi szczypiornistów rozpoczną się 19 września. W pierwszej kolejce zespół Mebli Wójcik Elbląg zmierzy się u siebie z USARem Kwidzyn. Pauzować będzie natomiast Warmia Energa Olsztyn, a to dlatego, że w grupach będzie po 11 zespołów.

W przyszłym sezonie zaplecze PGNiG Superligi będzie podzielone nie na dwie (jak dotychczas), a na 4 grupy. W grupie A, z warmińsko-mazurskimi zespołami będą rywalizować: wspomniany USAR Kwidzyn i SMS ZPRP Kwidzyn, SMS ZPRP Gdańsk, Tytani Wejherowo, MKS Grudziądz, Gwardia Koszalin, Sokół Kościerzyna, Nielba Wągrowiec i GKS Żukowo.

Trener Warmiaków Jarosław Knopik przyznaje, że cieszą bliższe wyjazdy, ale jeszcze bardziej szkoleniowiec jest zadowolony z docelowego pomysłu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Nas jako Warmię i mnie szkoleniowca cieszy to, że jest jakiś pomysł przyszłego sezonu. Tak, aby pierwsza liga liczyła 16 zespołów, żeby to była jedna grupa, jedna liga ogólnopolska. Bardziej ten kierunek mnie cieszy. To jest bardziej profesjonalne i zmierza ku dobremu zapleczu Superligi i z tego się cieszymy.

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Meble Wójcik Elbląg
Znamy terminarz pierwszej ligi szczypiornistów Mebli Wójcik

Rozgrywki zaplecza PGNiG Superligi rozpoczną się 19 września. W pierwszej kolejce zespół Mebli Wójcik Elbląg zmierzy się u siebie z USAR-em Kwidzyn. Pauzować będzie natomiast Warmia...

Zamknij
RadioOlsztynTV