Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przez internet próbują wyłudzić dane osobowe. Ministerstwo Energii ostrzega przed oszustami

Fot. fotolia

Resort energii ostrzega przed próbą wyłudzenia danych osobowych przez internet. Oszuści podszywają się pod strony resortu lub Narodowego Funduszu Ochrony i Środowiska w związku z programem „Mój Prąd”.

Pojawiające się w Internecie strony powołujące się na Ministerstwo Energetyki lub NFOŚiGW zawierające kwestionariusze osobowe mogą być próbą wyłudzenia danych osobowych

– napisano na Twitterze resortu energii.

Jednocześnie ministerstwo przypomniało, że nabór wniosków do programu „Mój Prąd” planowany jest na początek września. W ramach rządowego program każdy inwestujący w instalacje fotowoltaiczne może liczyć na zwrot do 50 procent kosztów, ale nie może to być więcej niż 5 tysięcy złotych. Podstawą wypłaty dotacji będzie umowa z zakładem energetycznym.

Program „Mój Prąd” będzie realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który wypłaci wsparcie. Programem zostaną objęte instalacje o mocy od 2 do 10 kW. Instalacja nie może być zakończona na dzień ogłoszenia konkursu, ale musi być zakończona na dzień składania wniosku o dofinansowanie.

Według wyliczeń resortu energii instalacja prosumencka to koszt rzędu 15-18 tysięcy złotych. O przyznaniu dotacji decydować będzie kolejność zgłoszeń, do wyczerpania limitu 1 miliarda złotych, co oznacza, że wsparcie otrzyma 200 tysięcy prosumentów.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, internet, komputer, prąd, dane, oszuści, Ministerstwo Energii, formularz
„Młodzi żyją równocześnie w świecie wirtualnym i realnym”. Resort cyfryzacji rozpoczął akcję „Nie zgub dziecka w sieci”

Rodzice nie przykładają takiej samej uwagi do funkcjonowania ich dzieci w Internecie, jak poza nim, a w dzisiejszych czasach młodzi ludzie żyją w świecie wirtualnym i...

Zamknij
RadioOlsztynTV