Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Mazury AirShow” po raz 17. nad jeziorem Niegocin

Mazury AirShow

„Mazury AirShow” odbędą się 1 i 2 sierpnia w Giżycku – poinformował szef aeroklubu Krainy Jezior Stanisław Tołwiński.

Mazurskie pokazy lotnicze nad jeziorem Niegocin odbywają się po raz siedemnasty Jak podkreślił prezes aeroklubu, to jedyne tego typu wydarzenie w Europie. Pokazy lotnicze obejmują bowiem zarówno loty nad jeziorem, jak i lądowanie maszyn na wodzie.

Zawody będzie komentował Tadeusz Sznuk. Po raz pierwszy, na częstotliwości 90.1 MHz jego głos będzie słyszalny na statkach i jachtach. Stanisław Tołwiński zaznaczył, że od samego początku imprezie towarzyszy Pierwszy Program Polskiego Radia.

Prezes mazurskiego aeroklubu powiedział również, że coraz bardziej rozwija się turystyka związana z małymi lotniskami. Jak podkreślił, przed wojną na Mazurach było kilkadziesiąt lądowisk. Dodał, że obecnie coraz więcej firm używa samolotów w tym samym celu co samochodów służbowych – do przewozu swoich pracowników.

Stanisław Tołwiński wspomniał również o prywatnych małych samolotach z Europy Zachodniej, przylatujących na Mazury. Ich właściciele, mieszkając w hotelach wokół Wielkich Jezior, korzystają z lokalnych atrakcji.

(gol/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pijany kierowca szalał na drodze

Najpierw uderzył w samochód stojący przed przejazdem kolejowym, uciekł z miejsca kolizji, a gdy właścicielka zniszczonego auta pojechała za nim, groził jej przedmiotem przypominającym broń. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV