Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Matka i jej partner oskarżeni o maltretowanie 2,5-latki. Oboje zostali aresztowani, dziecko jest w szpitalu

Fot. Adobe Stock

Nawet 8 lat więzienia grozi dwójce mieszkańców Elbląga, którzy podejrzani są o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad 2,5-letnią dziewczynką.

Postępowania prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu dotyczy 20-letniej matki dziecka i jej 24-letniego partnera. Oboje zostali zatrzymani. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Sprawa wyszła na jaw dzięki lekarzowi ze szpitala miejskiego w Elblągu, który badając dziewczynkę na izbie przyjęć zauważył u niej symptomy zespołu dziecka maltretowanego. 24 marca dziecko przyprowadził tam ojciec. Lekarz po wstępnym badaniu uznał, że mogło być ono krzywdzone i natychmiast wezwał policję – potwierdza Sławomir Karmowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Ujawnienie tego zdarzenia miało miejsce 24 marca, kiedy do szpitala w Elblągu zgłosił się ojciec dziecka. W trakcie pierwszego badania lekarz stwierdził, że jest podejrzenie, że dziecko mogło być krzywdzone  i natychmiast zawiadomił policję.

00:00 / 00:00

Dziewczynka pozostaje na obserwacji. Nie ma decyzji o tym, kto będzie sprawował nad nią opiekę po wypisaniu ze szpitala. Może to być jej ojciec albo osoba wyznaczona przez sąd rodzinny.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, lekarz, szpital, areszt, dziecko, Dziewczynka, prokuratura rejonowa w Elblągu, 2
Prawie 40 lat temu żart primaaprilisowy zapoczątkował odbudowę Starego Miasta

1 kwietnia jest okazją do przypomnienia żartu, który zmienił los Starego Miasta w Elblągu. Ta najstarsza elbląska dzielnica została zrujnowana w 1945 roku. Nikt nie chciał...

Zamknij
RadioOlsztynTV