Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mariusz Sordyl i Kamil Sołoducha poprowadzą Epicentr Podoliany. „Nie obawiamy się nowego wyzwania”

Fot. TT Mariusza Sordyla

Ukraiński zespół Epicentr Podoliany przygotowuje się do startu sezonu tamtejszej Superligi siatkarzy. W sztabie szkoleniowym drużyny są dwie osoby, które były ściśle związane z olsztyńskim AZS-em, z kolei w składzie jest zawodnik urodzony w Olsztynie.

Mariusz Sordyl jako trener ma poprowadzić Epicentr w przyszłym sezonie do tytułu Mistrza Ukrainy. Pomoże mu w tym jego asystent Kamil Sołoducha. Obaj pracowali razem w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. Mariusz Sordyl rozpoczynał wtedy karierę szkoleniową, a Kamil Sołoducha karierę statystyka. Za przyjęcie w tej drużynie będzie odpowiadał natomiast rodowity olsztynianin, Mistrz Świata z 2018 roku Artur Szalpuk.

„Nie obawiam się nowego wyzwania” – powiedział, tuż przed wylotem na Ukrainę Kamil Sołoducha, dla którego będzie to debiut w roli drugiego trenera.

Jeżeli chodzi o sam klub to jest to wicemistrz Ukrainy. Klub dopiero staje na nogi i zaczyna swoje istnienie w Europie i europejskiej siatkówce. Są dwa bardzo ambitne plany jeśli chodzi o rozwój klubu. Naszym planem jest mistrzostwo Ukrainy jako cel minimum na najbliższy sezon (…) Jedziemy tam we trójkę. Zobaczymy jak to się rozwinie i jak ta historia się potoczy (…) Nie mam obaw, bo widziałem tak wiele sytuacji, że teoretycznie jestem przygotowany na wiele (…)

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, AZS, Mariusz Sordyl, Artur Szalpuk
Uniwersalny środkowy AZS-u przybliża cele na najbliższy sezon

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn przygotowują się do kolejnego towarzyskiego turnieju w tym okresie przygotowawczym. Po zwycięstwie w turnieju Partnerstwa Regionalnego w Kozienicach koło Radomia, tym razem...

Zamknij
RadioOlsztynTV