Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marek Nawrocki prezesem Sądu Okręgowego w Elblągu

fot. Przemysław Getka

Sąd Okręgowy w Elblągu ma nowego prezesa. Decyzją ministra sprawiedliwości Adama Bodnara został nim karnista Marek Nawrocki.

Marek Nawrocki od 1999 r. był asesorem sądowym, a od 2001 r. sędzią Sądu Rejonowego w Elblągu. Od 2008 r. był delegowany do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Okręgowego w Elblągu. W 2010 r. został powołany na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Elblągu. Marek Nawrocki jest karnistą i orzeka w VI Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Elblągu.

Nowego prezesa nominuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Prezes pracuje tylko jedną kadencję, która trwa sześć lat, a o kolejną może ubiegać się po sześcioletniej przerwie. Prezesa wybiera Zgromadzenie Ogólne Sędziów, składające się z sędziów sądu okręgowego oraz delegatów sądów rejonowych elbląskiego okręgu. Marek Nawrocki kieruje elbląskim sądem od 20 maja.

Poprzedni prezes Sądu Okręgowego Jacek Bryl złożył w marcu rezygnację z pełnionej funkcji, a minister sprawiedliwości ją przyjął. Do czasu nominacji dla Marka Nawrockiego sądem kierował sędzia Arkadiusz Fall.

Posłuchaj relacji Michaliny Rozbickiej

00:00 / 00:00

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w prezes sądu, Marek Nawrocki
Rafał Jerka nowym prezesem Sądu Okręgowego w Olsztynie

Sędzia Rafał Jerka został nowym prezesem Sądu Okręgowego w Olsztynie. Stanowisko wiceprezesa olsztyńskiego Sądu Rejonowego objęła natomiast sędzia Katarzyna Zabuska. Decyzją ministra sprawiedliwości sędzia Rafał Jerka...

Zamknij
RadioOlsztynTV