Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marek Gróbarczyk: wojna nie opóźni budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną

Fot. konsorcjum NDI/Besix

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marek Gróbarczyk zapewnił, że wojna w Ukrainie nie opóźni budowy przekopu Mierzei Wiślanej.

Wiceminister Marek Gróbarczyk, który był gościem Polskiego Radia 24 podkreślił, że Rosja wielokrotnie rozpowszechniała fałszywe informacje, według których polska inwestycja miała być szkodliwa dla okolicznej przyrody.

Tworzono dziesiątki dokumentów. Mało tego wysyłano informację do Brukseli i wielokrotnie musiałem się tłumaczyć przed komisarzem do spraw środowiska z tej inwestycji i rzekomych negatywnych oddziaływań. Dzisiaj jest dla nas oczywiste, że było to działanie propagandowe mające na celu zahamowanie tej inwestycji.

00:00 / 00:00

Wiceminister powiedział, że we wrześniu pierwsze statki powinny skorzystać z nowej drogi wodnej.

One już ugruntowały swoją pozycję międzynarodową. Dzisiaj tworzymy nowe kierunki transportowe. W ten sposób tworzymy szeroki korytarz południowo-wschodniej Europy, który ma za zadanie pomóc w eksporcie i imporcie, bo kierunek ten będzie wykorzystywany w dwie strony.

00:00 / 00:00

Marek Gróbarczyk dodał, że przekop ma być otwarty 17 września. Podkreślił symboliczne znaczenie tej daty, kojarzącej się z wtargnięciem wojsk radzieckich do Polski w 1939 roku.

 

Autor: K. Kantor za Radio24
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiedy kredytobiorcy dostaną realną pomoc? Rząd opracowuje projekt ustawy

Rząd zajmie się na dzisiejszym posiedzeniu projektem ustawy zakładającej pomoc osobom spłacającym kredyty w złotych. Projekt został skierowany do konsultacji w ubiegłym tygodniu. Wsparcie ma polegać...

Zamknij
RadioOlsztynTV