Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marcin Kulasek o rekonstrukcji rządu: „To walka o stołki”. Jerzy Małecki: „Toczą się dyskusje wewnątrz koalicji Zjednoczonej Prawicy”

Na temat nowej strategi walki z pandemią koronawirusa dyskutowali goście Porannych Pytań Radia Olsztyn, posłowie: Jerzy Małecki z PiS i Marcin Kulasek z Lewicy.

Strategia zakłada m.in. włączenie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej do systemu testowania oraz utworzenie trzech poziomów zabezpieczenia szpitalnego.

– Z centralnego zarządzania kryzysem przechodzimy do zarządzania na poziomie lokalnym – mówił poseł Jerzy Małecki.

Z uwagi na to, że zachorowania ogniskują się tylko np. na weselach, imprezach lokalnych, krok, który robi rząd premiera Mateusza Morawieckiego, jest właściwy.

Marcina Kulaska, posła Lewicy, cieszą z kolei zapowiedzi dotyczące zwiększania liczby przeprowadzanych testów na obecność koronawirusa.

Cieszy również fakt, że będzie specjalna infolinia, którą będzie można połączyć się z sanepidem. Nie wiem, czy ktoś z Państwa próbował, bo ja miałem tę przyjemność i to graniczy z cudem. Te zapowiedzi cieszą. Myślę, że rząd powinien większą siłę położyć na POZ-ty.

Goście Marka Lewińskiego dyskutowali także na temat decyzji o zmniejszeniu liczby ministerstw i konsolidacji kilku resortów podczas jesiennej rekonstrukcji rządu.

Marcin Kulasek nazwał te zapowiedzi nie rekonstrukcją, a „ewakuacją”.

Miała być na jesieni, a zaczęła się już tak naprawdę od początku sierpnia. Ja bym to bardziej nazwał walką o stołki w Zjednoczonej Prawicy. Prezes przyjął założenie, że tak rozrośniętej administracji chyba nie było odkąd pamiętamy. Więc zarówno partie pana Gowina, jak i partie pana Ziobry postawił do pionu i powiedział, że dwóch resortów to wy koledzy nie będziecie mieli, bo za bardzo podnosicie głowy.

Jerzy Małecki przekonywał, że rekonstrukcja rządu nie sprowadza się wyłącznie do zmiany ministrów.

Ale także do zmiany pewnej filozofii zarządzania Polską. Stwierdziliśmy, iż tyle spraw jest w różnych ministerstwach, więc zmniejszymy liczbę ministerstw do 12-14. W tej chwili toczą się dyskusje wewnątrz koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Zgodnie z zapowiedziami, do rekonstrukcji rządu ma dojść na przełomie września i października.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Marcinem Kulaskiem i Jerzym Małeckim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Chmielewska za M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, lewica, Marcin Kulasek, video, Jerzy Małecki, rekonstrukcja rządu
Nastolatek przecenił swoje umiejętności. BMW rozbił na przydrożnej latarni

Niespełna pół roku cieszył się  prawem jazdy 18-latek, który na drodze publicznej świadomie wprowadził swoje auto w poślizg, po czym uderzył w przydrożną latarnię. Do zdarzenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV