Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mali żeglarze podsumowali sezon

Mali żeglarze z Olsztyna chcą w przyszłości zdobywać medale na wielkich imprezach. Fot. Łukasz Węglewski

Żeglarski klub Nauticus podsumował tegoroczny sezon.

– W olsztyńskim klubie pod okiem najlepszych zawodników szkolą się młodzi adepci tej sztuki. Grupa A jest na 7. miejscu w Polskie i pierwsza na Warmii i Mazurach – zaznacza Mariusz Goryszewski z Nauticusa.

Przez cały sezon młodzi żeglarze szkolili się na jeziorze Ukiel. Jednym z nich jest Jan Wziątek, który mówi, że to jego pasja. – Gdy wypływam, jestem tylko ja i woda. Póki co trenuję rekreacyjnie, ale kiedyś chciałbym zdobyć wysokie miejsce w jakiś zawodach.

Janusz Rejewski przez wiele lat Vice Komandor olsztyńskiego jachtklubu mówi, że na ten zapał patrzy z nieukrywana przyjemnością. – To wciąż moja pasja, cieszę się, że inni mają takie same zainteresowania, jak ja.

Jednym z największych osiągnięć Nauticusa w tym sezonie jest srebrny medal Rafała Pogorzelskiego w klasie optymist zdobyty podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

(kpias/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo
W Elblągu podsumowano sezon żeglarski

W Elblągu spotkali się najlepsi żeglarze rywalizujący w regatach na Zalewie Wiślanym i na Morzu Bałtyckim. Okazją do spotkania było podsumowanie sezonu żeglarskiego. W tym roku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV