Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Małgorzata Pucer: Naszym celem jest edukacja i dostarczanie miodu najwyższej jakości

Małgorzata i Dariusz Pucer z Pastwisk w gminie Barciany. Fot. M. Kwiatkowska

Gościem Leszka Cimocha w Rozmowie Gospodarczej była Małgorzata Pucer prowadząca razem z mężem gospodarstwo rolne Pasieka.

Ekologiczna pasieka i zagroda edukacyjna pani Małgorzaty i jej męża Dariusza znajduje się w Pastwiskach koło Kętrzyna. Niedawno Pasieka Pucer zwyciężyła wojewódzki konkursu Agroliga.

Pasieka Pucer jest firmą rodzinną. Małgorzata Pucer podkreśla, że jej historia sięga 1957 roku. Pasieki znajdują się na malowniczo położonych terenach Warmii i Mazur.

Nasza firma jest gospodarstwem rolnym (…) Prowadzimy pasieki, których korzenie sięgają 1957 roku (…) To firma rodzinna, więc mąż nie miał wyboru (…) Pszczelarstwo to nie tylko przyjemność i laury, ale bardzo ciężka praca. Pszczoła zawsze jest na pierwszym miejscu i musimy o nie dbać (…) Mamy dużo terenów zielonych i lasów. Dla pszczół niebezpieczna jest chemizacja rolnictwa. Nasze tereny są w miarę bezpieczne. Najważniejsza jest współpraca między pszczelarzem a rolnikiem.

Dziś firma posiada około 800 uli i 3 pasieki.

Mamy stałą liczbę około 800 uli i 3 pasieki, z czego 2 pasieki wędrowne. Jedna z nich to certyfikowana pasieka ekologiczna. Jedna pasieka ma od 40 do 60 tysięcy pszczół. Cały czas musimy dbać o pszczoły i pielęgnować je (…) Przy pszczołach najważniejszy jest spokój (…) To zwierzęta wrażliwe na zapachy. Jeśli ktoś jest wyperfumowany to jest duże prawdopodobieństwo, że użądli (…)

Posłuchaj Rozmowy Gospodarczej

Gospodarstwo rolne Pasieka Pucer

Gospodarstwo rolne Pasieka Pucer

Gospodarstwo rolne Pasieka Pucer

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pszczoły, firma, Agroliga, gospodarstwo rolne, ule, Pasieka Pucer, zagroda edukacyjna, Małgorzata Pucer, Dariusz Pucer
Obywatel Ukrainy nielegalnie zatrudniał 19 swoich rodaków

Obywatel Ukrainy nielegalnie zatrudniał na Warmii i Mazurach 19 swoich rodaków. Na dodatek prowadził firmę nie mając do tego uprawnień. Nieprawidłowości wykryli funkcjonariusze z Placówki Straży...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV